FOTOGRAF - FOTO W 10 MINUT,  UL. PIASKOWA 3, 50-158 WROCŁAW,  pn-pt: 10:00-17:00,  so-nd: nieczynne

UWAGA! 09-13.10.2023 NIECZYNNE. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA.

Rezerwacja

 

 

OnLine

-20%

NIEOBOWIĄZKOWA

kontakt

cennik

inne

sesje zdjęciowe

zdjęcia do dokumentów

strona główna

Fotograf Wrocław. Zdjęcia do dokumentów.
15 maja 2015

Dziecko praktycznie w każdym wieku to bardzo trudny obiekt do fotografowania. Ten kłopot uwydatnia się zwłaszcza podczas wykonywanie dziecku zdjęć do dokumentów. W przypadku fotoreportażu czy sesji plenerowej swoboda, naturalność czy ruchliwość może być atutem, który przy sprawnym oku i pewnej ręce fotografa może przynieść nadspodziewanie dobre rezultaty  w postaci ciekawych zdjęć.

No cóż, inaczej jest w trakcie wykonywania zdjęcia do dowodu kiedy wymagamy od dziecka aby nie ruszało się i skoncentrowało spojrzenie na oku obiektywu. Wiadomo, że każde dziecko jest inne a w różnym wieku pojawiają się odmienne problemy. Czasem trudno opanować sytuację a czasem jest po prostu wesoło.

 

Przy najmłodszych dzieciach jedną z kluczowych kwestii będzie dobra organizacja i działanie z zaskoczenia.

Nieco starsze 2-5 lat potrzebują więcej zrozumienia ale i spokojnego, życzliwego podejścia.

Powyżej 5 roku życia największym problemem jest chyba słaba jeszcze koncentracja dziecka. Szybkość działania będzie miała tu kluczowe znaczenie.

 

Oczywiście odradzamy fotografowanie dziecka dwutygodniowego ale wiemy, że czasami sytuacja zmusza. Idealny moment na wykonywanie zdjęć do dokumentów dla dziecka to jest wiek powyżej 0,5 roku. Wtedy gdy dziecko samo zaczyna pionizować się .

 

Dziecko przy zdjęciach do dowodu paszportu i w plenerze