FOTOGRAF - FOTO W 10 MINUT,  UL. PIASKOWA 3, 50-158 WROCŁAW,  pn-pt: 10:00-17:00,  so-nd: nieczynne

 PRZERWA URLOPOWA: 15.07.-04.08.2024

Rezerwacja

 

 

OnLine

-20%

NIEOBOWIĄZKOWA

kontakt

cennik

inne

sesje zdjęciowe

zdjęcia do dokumentów

strona główna

Fotograf Wrocław. Zdjęcia do dokumentów.
18 maja 2015

Jest to jedno z tych pytań na które czasem nie wiemy co odpowiedzieć. Nie ma narzuconego odgórnie obowiązku zakładania konkretnego stroju do danego zdjęcia do dokumentów. Na szczęście to nie Korea Pn. Przy zdjęciach do paszportu czy dowodu nie jest to istotne choćby z tego względu, że tak naprawdę na fotografii będzie widoczna jedynie twarz, szyja i (w zależności od sylwetki) trochę ramion.  Podobnie nie ma żadnych wytycznych co do ubioru przy zdjęciach do prawa jazdy, legitymacji czy wizy.

 

Jest jeden wyjątek: są to zdjęcia do dyplomu.

Wiele uczelni ma swoje własne wewnętrzne rozporządzenia. Często jest to mocna sugestia aby zdjęcia do dyplomu przedstawiały osobę w stroju galowym czy schludnym, itd. Część szkół wyższych wymaga od mężczyzn marynarki i krawatu, tak jest w przypadku Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

 

My jako zakład fotograficzny nie jesteśmy w stanie nadążyć za zmieniającymi się wymogami uczelni tak więc wiedza na temat aktualnych wymagań szkoły co do ubioru należy do klienta. Jedyne co możemy zasugerować studentom to, by strój był reprezentacyjny i odpowiedni do rangi wydarzenia.

Jak się ubrać do zdjęcia